رویداد استارت فست نفت نرم (۲) برگزار شد.

دسته: اخبار روز , اسلایدر , دولت و مجلس
بدون دیدگاه
سه‌شنبه - 26 نوامبر 2019

اینترنت اشیا از جمله زمینه‌های رو به رشد در بازار تکنولوژی است و به علت دستاورد‌های نوید بخش جدید مثل ۵G میزان رشد بالایی را در سال‌های آتی تجربه خواهد نمود. بنابراین یکی از زمینه‌های اصلی برای تاسیس استارتاپ برای صاحبان ایده و همچنین سرمایه‌گذاری VCها خواهد بود. بر اساس گزارش منتشر شده توسط Zion Market Research، ارزش بازار اینترنت اشیاء در سال ۲۰۲۴ به ۱۵۸٫۱۴۰ میلیون دلار خواهد رسید. این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ این ارزش تنها ۳۱٫۵۳۰ میلیون دلار بوده است. بر همین اساس نرخ رشد مرکب سالانه این بازار بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۴، ۲۳ درصد خواهد بود. در کشور‌های در حال توسعه مثل کشور ما به علت نیاز به بهبود فرآیند‌های صنعتی و بهینه شدن تولید، نیاز بالایی به تکنولوژی‌های IOT قابل تصور است که نقش استارتاپ‌ها در این زمینه غیر قابل انکار است.
بر همین اساس شتابدهنده کارن، یکی از رسالت‌های خود را توسعه فناوری اینترنت اشیا در صنعت انرژی و خودرو قرار داده و با برگزاری رویداد‌های انگیزشی “نفت نرم ۱” و “نفت نرم ۲” در صدد قوت بخشیدن به این دسته مهم از استارتاپ‌ها برآمده است.

 

 

شرکت شتابدهنده کارن با توجه به استقبال گسترده‌ای که از رویداد اول نفت نرم در مرداد ماه ۱۳۹۸ اتفاق افتاد، هفتمین رویداد استارت فست را نیز به موضوع نفت نرم(۲) اختصاص داد. این رویداد با رویکرد استفاده از بلاک چین و اینترنت اشیا در حوزه‌های نفت و پتروشیمی در دو پنل اجرا شد. بعد از صرف صبحانه و خوشآمد گویی، پنل اول با حضور دکتر تقی خانی، دبیرکل فدراسیون صنعت نفت به عنوان دبیر و سه پنلیست دیگر آغاز شد. در این پنل، آقای دکتر ابراهیمی، رئیس آکادمی اینترنت اشیا به اصول و مبانی اینترنت اشیا، مزیت‌های این تکنولوژی و همچنین کاربرد آن در سکوهای نفتی پرداختند. در ادامه آقای مهندس محمدی به عنوان رییس هیات مدیره انجمن بلاک چین ایران به زیر ساخت‌های لازم این تکنولوژی، شرایط استفاده از آن و همچنین پروژه‌های موفق بلاکچین در ایران اشاره داشتند. در پایان این پنل، آقای مهندس توکل شعار که به صورت تخصصی در مجموعه کازیوه در زمینه بلاکچین سرمایه‌گذاری می کنند، به مهارت‌های فنی مورد نیاز در این حوزه و روند ایجاد استارتاپ‌های حوزه بلاکچین اشاره داشتند. در این رویداد، با کمی تغییر نسبت به رویدادهای دیگر استارت فست، استارتاپ لینکپ (ارائه دهنده راهکارهای یکپارچه اینترنت اشیا) و استارتاپ سکان (تحلیل داده در جهت تبدیل ارزش به پول) به ارائه pitch استارتاپی خود پرداختند. در پایان پنل آخر با رویکرد نگاه صنعتی به حوزه‌های نفتی آغاز شد و دکتر فضائلی زاده عضو هیات علمی گروه نفت دانشگاه تربیت مهندس که سابقه کار در داخل و خارج از کشور را دارند، به بیان تفاوت‌ها و معضلات موجود در داخل و خارج پرداختند و در نهایت توصیه‌هایی برای عبور از این معضلات ارائه دادند. بعد از اتمام پنل این فرصت در اختیار سایر شرکت کننده‌های رویداد قرار گرفت تا بتوانند به بحث و تبادل نظر با هریک از مدعوین بپردازند.

 

 

 


نوشته شده توسط:IFOI - 198 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A