ایران سومین تولیدکننده بزرگ سوخت فسیلی در جهان

دسته: اخبار روز , اخبار نفت
بدون دیدگاه
یکشنبه - 21 جولای 2019

ایران سومین تولیدکننده بزرگ سوخت فسیلی در جهان

با توجه به رتبه اول آمریکا در تولید نفت و گاز طبیعی در جهان، جای تعجب نیست که این کشور در کل تولید سوخت فسیلی جهان هم مقام اول را داشته باشد . روسیه در رتبه دوم است و ایران در جایگاه سوم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، علیرغم رشد سریع انرژی های تجدید پذیر طی دهه گذشته، سوخت های فسیلی هنوز پرمصرف ترین منبع انرژی جهان هستند. طبق گزارش جدید بریتیش پترولیوم در مورد آمار انرژی جهان در ۲۰۱۹ ، سوخت های فسیلی ۸۴٫۷ درصد مصرف انرژی جهان را در ۲۰۱۸ تشکیل می دادند.

شرکتی با نام متالورژیست۱۱۹ اطلاعات بیش از ۱۲ منبع را جمع آوری کرده تا نقشه ای بسازد برای نشان دادن برترین کشورهای حال حاضر تولید کننده نفت ، ذغال سنگ و گاز طبیعی . نمودارهای این شرکت تا حد زیادی همگام با نتیجه گزارش بریتیش پترولیوم بود.

نفت

آمریکا بزرگترین تولید کننده نفت جهان در حال حاضر است. بزرگترین شگفتی شاید این باشد که چین ،یکی از پنج تولیدکننده برتر نفت جهان بالاتر از تمام کشورهای خاورمیانه به جز عربستان سعودی قرار دارد.

گاز طبیعی

آمریکا در تولید گاز طبیعی هم اولین کشور جهان است. کانادا ، چین و نروژ در بین ۱۰ کشور برتر در این زمینه قرار دارند.

زغال سنگ

چین با تولید ۴۶ درصد زغال سنگ جهان در ۲۰۱۸ بزرگترین تولید کننده این محصول است .به نظر می‌رسد بزرگترین شگفتی در میان ۱۰ کشور برتر تولید کننده  زغال سنگ، حضور آلمان باشد چون این کشور به عنوان یکی از سبزترین کشورهای جهان شناخته می شود.

با توجه به رتبه اول آمریکا در تولید نفت و گاز طبیعی در جهان، جای تعجب نیست که این کشور در کل تولید سوخت فسیلی جهان هم مقام اول را داشته باشد . روسیه در رتبه دوم است ولی قرار گرفتن ایران در جایگاه سوم  باعث شگفتی بسیاری شده است.

همچنین ممکن است تعجب آور باشد که اکثر کشورهای خاورمیانه در بین ۱۰ کشور برتر در این لیست قرار ندارند و در عوض ،کشورهایی مثل کانادا ، چین ، و استرالیا جزو این ۱۰ کشور هستند . نروژ شاید بزرگترین شگفتی باشد چون تنها در تولید گاز طبیعی در رتبه هفتم قرار دارد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A