فاینانس ٢.٢ میلیارد یورویی برای یک پروژه پتروشیمی

دسته: اخبار روز , پتروشیمی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 7 جولای 2019

فاینانس ٢.٢ میلیارد یورویی برای یک پروژه پتروشیمی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از خرید اسکناس ارز حاصل از صادرات توسط این بانک به قیمت آزاد خبر داد و گفت: حتی در شرایط تحریمی امروز توانسته‌ایم یک پروژه پتروشیمی را به میزان ٢.٢ میلیارد یورو از طریق فاینانس تامین مالی کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی صالح آبادی در همایش ملی صادرات، بیمه و سرمایه گذاری با رویکرد نوسانات نرخ ارز، صادرات غیرنفتی در شرایط امروز کشور را مهمتر از هر زمان دیگری دانست و اظهار کرد: در شرایطی که دشمن برای کاهش صادرات نفت ما در تلاش است ما معتقدیم حتی اگر صادرات نفت ما به صفر هم برسد، صادرات غیرنفتی ما پتانسیل پاسخگویی به کل واردات کشور و تامین ارز مورد نیاز را دارد.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران تامین مالی برای بنگاه ‌های صادراتی را از مهمترین اقدامات برشمرد و افزود: بانک توسعه صادرات از محل منابع داخلی و خارجی اقدام به تامین مالی پروژه‌های صادراتی می‌کند و حتی در شرایط تحریمی امروز توانسته‌ایم یک پروژه پتروشیمی را به میزان ۲٫۲ میلیارد یورو از طریق فاینانس تامین مالی کنیم که خوشبختانه این پروژه ۹۹ درصد پیشرفت داشته و شهریور ماه به بهره‌برداری می‌رسد و سالانه یک میلیارد دلار به صادرات کشور اضافه خواهد کرد.
وی با اشاره به خدمات این بانک به صادرکنندگان گفت: از دو هفته پیش بانک توسعه صادرات ایران ارز اسکناس حاصل از صادرات را بدون هیچ محدودیتی به قیمت بازار آزاد از صادرکنندگان خریداری می کند و در همان روز معادل ریالی آن را پرداخت می کند.
صالح آبادی با ارایه آماری از تسهیلات پرداختی این بانک در سال ٩٧ خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۵۱ هزار و ۴۰۳ میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۳۴۳ میلیون دلار تسهیلات ارزی پرداخت کرد.
وی گفت: همچنین در سال گذشته ۱۵۲۴ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و ۷۴۹۳ میلیارد ریال به شرکت‌های کوچک و متوسط صادراتی تسهیلات پرداخت کرد.


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A