کاهش ظرفیت نفت اوپک تا اواخر ۲۰۱۹

دسته: ویژه بین الملل
24 دیدگاه
دوشنبه - 25 مارس 2019

به گفته عربستان، اوپک در زمینه تعادل بازار نفت قوی عمل نکرده است زیرا ذخایر جهانی با وجود تحریم‌های شدید ایالات‌متحده علیه ایران و ونزوئلا هنوز هم افزایش می‌یابد و درنتیجه ممکن است نیاز به کاهش تولید در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ باشد.

همچنین روسیه که در حال کاهش تولید نفت است، گفت کاهش تولید حداقل تا ژوئن ادامه دارد، تا زمانی که اقدامات بعدی واشنگتن برای کاهش صادرات نفت ایران و ونزوئلا واضح‌تر شود.

ایالات‌متحده در ماه‌های اخیر به‌شدت صادرات نفت خود را افزایش داده است و تحریم‌ها علیه ونزوئلا و ایران را برای کاهش صادرات آن‌ها به بازارهای جهانی تحمیل کرده است. 

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، گفت که به دلیل تحریم‌های ایالات‌متحده، برای مسکو و اوپک برنامه‌ریزی دشوار است. وی گفت که آن‌ها اطلاعات کمی درباره جلسه بعدی، در ماه آوریل در اختیاردارند، زیرا واشنگتن هنوز اعلامیه جدید خود را درباره ایران اعلام نکرده و مذاکرات بیشتر در ماه می لازم است.

روسیه در حال حاضر همگام با دیگران است و ظرفیت خود را به حدود ۱۴۰،۰۰۰ بشکه در روز کاهش داده است. به گفته خالد الفلیح صادرات عربستان سعودی در ماه آوریل و مارس کمتر از ۷ میلیون بشکه در روز     خواهد بود.

 


نوشته شده توسط:پشتیبان - 6412 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A